תוכן עניינים

אחסון אתרי וורדפרסאתרי וורדפרס הם מהפופולריים ביותר בעולם ויש אומרים שמעל 80% מהאתרים הקיימים ברשת כיום מבוססי על פלטפורמה זו. אחסון האתר שלכם הוא בעצם המקום שבו אתם מעלים את קבצי האתר שלכם אל רשת האינטרנט והאחסון מאפשר הצגה של אותם תכנים לגולשים שלכם שיכולים להיות בישראל ובכל מקום בעולם שיש בו חיבור לאינטרנט. איזה אחסון כדאי לבחור וכיצד הוא ישפיע על האתר והעסק שלכם? המשיכו לקרוא.

מה סוג האחסון שאתם צריכים ומהו אתר וורדפרס?

ישנם כמה סוגים של שרתי אחסון: כאלה היושבים על שרת ייעודי, אחרים על שרתים בענן וכמובן שרתי VPS. אתם לא ממש צריכים להבין את זה לעומק וכי תוכלו פשוט לבחור חבילה המתאימה לכם בהתאם להמלצת חברת האחסון לאחר שתאפיינו לה את סוג האתר שאתם רוצים להקים. מה שכן תרצו לבדוק זה האם שטח התעבורה שלכם, מהירות השרת ופרטים נוספים הקשורים לחבילה שלכם יספיקו עבור סוג האתר שלכם ועבור חוויית משתמש גבוהה ומינימום התעסקויות עם נושא האחסון לאורך הזמן. אתר וורדפרס הוא אתר המבוסס על פלטפורמת וורדפרס שהיא מערכת קוד פתוח שעליה ניתן לבנות אתרים. ללא ספק המערכת הפופולרית ביותר בעולם וכמובן שרוב הישראלים הנם בעלי אתרי וורדפרס גם כן. המערכת מאוד ידידותית לגוגל, הקוד שלה מאוד מסודר בדרך כלל, נוח לשימוש בממשק ניהול קל ונחמד וכמובן אינספור אפשרויות לבחירת תבניות, התקפה תוספים ושליטה מלאה על כל חלקי האתר כולל קוד המקור שלו.

אחסון אתרי וורדפרס בחו"ל זול יותר משרתים ישראלים – אז מדוע שאקנה משרתים אלה?

מחיר יכול להוות פקטור לבחירת חבילת אחסון אך רק לאחר שסגרתם על סוג החבילה שאתם צריכים. מהירות הטעינה של עמודי האתר שלכם חשובה מאוד לחוויית הגולשים באתר, על השימוש שלהם באתר בכלל ובעקיפין גם על קידום האתר בגוגל. מכאן שרק הפרמטר הזה מטה את הכף לטובת השרתים הישראלים. אבל – הכול תלוי בקהל היעד שלכם. במידה ואתם מכוונים לקהל הנמצא בישראל, אנשים שיגלשו בישראל ויכנסו לאתר שלכם, אז כמובן שעדיף שהשרת יהיה ישראלי גם אם הוא מעט יקר יותר. שרת בחו"ל אומר שקבצי האתר שלכם יושבים על אותו שרת בחו"ל ולכן מהירות הטעינה של האתר שלהם תהיה ככל הנראה איטית יותר. יש לכך כמובן סייגים אך אם אינכם מבינים בתחום השתדלו ללכת לפי ההנחיה הזו.

תוספות שיכולות להגיע עם שירותי האחסון:

דבר נוסף שאתם רוצים לבדוק עם חברת האחסון שלכם הוא מה מגיע לכם בתוספת לאחסון האתר שלכם. האם אתם מקבלים תעודת SSL לאבטחת האתר? האם אתם מקבלים אימייל ייעודי עם כתובת האתר שלכם? האם אתם מקבלים אבטחה מתקדמת ממתקפות סייבר? דומיין מתנה לשנה?

גיבוי האתר שלכם :

בדקו כיצד חברת האחסון מגבה את האתר שלכם, כל כמה זמן הגיבוי מתבצע אוטומטית ומה קורה במידה והאתר נופל או נפרץ ותרצו לגבות אותו. כמו כן בדקו האם זה אמור לעלות לכם כסף לשחזר את האתר מגיבוי ודאגו שסעיף זה יהיה מוקלט עם הנציג הטלפוני או רשום בהסכם עליו אתם חתומים.

אחסון אתרי וורדפרס – תמיכה טכנית בעברית או באנגלית?

במידה ואתם מתקשים לשוחח עם התמיכה בשפה האנגלית אז כמובן שאתם רוצים להתנהל מול חברת אחסון ישראלית עם תמיכה בעברית.

כמה אתם מוכנים להשקיע באחסון שלכם?

וכאמור פרמטר המחיר שדיברנו עליו שיכול לשחק פקטור בבחירת האחסון. כדאי לבדוק מספר הצעות לחבילות ולא למהר לסגור חבילת אחסון מכיוון שיש תחרות רבה בין חברות האחסון ומכיוון שמדובר בתשלום חודשי קבוע שככל הנראה תשלמו שנים קדימה כל עוד האתר שלכם קיים ועל כן אתם רוצים לוודא שקיבלתם עסקה טובה.  

סרטון על אסון אתרי וורדפרס

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email