תוכן עניינים

אחסון אתריםאחסון אתרים הוא מעין שטח וירטואלי שעליו אתם יכולים לאחסן את הקבצים והתכנים שלכם (את האתר שלכם למעשה) ולהציג אותו לעולם 24/7 ברשת האינטרנט. אחסון זה מקביל למעשה לרכישת אדמה כדי לבנות עליה בית. גם ברשת האינטרנט, על מנת לקיים את האתר ולהציגו לאנשים אחרים באמצעות רשת האינטרנט, אתם צריכים לאחסן אותו על שרת מסוים. כאשר באים לרכוש אחסון לאתר יש הרבה מאוד שאלות ולבטים לאנשים, במיוחד לאלה המקימים אתר לראשונה ואינם יודעים באיזה אחסון לבחור, מה צריך להיות בו, האם זה יספיק להם ומה העלויות של אחסון המתאים להם. מאמר זה יעזור לכם להעמיק את הידע שלכם מעט יותר ונשתדל במילים פשוטות לעזור לכם לקבל החלטות בנוגע לאחסון שלכם.

באיזו פלטפורמה בנוי האתר שלנו?

ראשית, אתם רוצים לוודא את הפלטפורמה עליה אתם מפתחים את האתר שלכם. פלטפורמות מוכנות כמו וורדפרס וג'ומלה למשל הרבה יותר נוחות להתקנה וחלק מחברות האחסון מאפשרות דרך ממש הניהול שלהן, להתקין אתרים אלו בקלות ובמהירות ולהעלותם לאוויר. אתרים שנבנו בתכנות מלא למשל ידרשו מכם להעלות את הקבצים ידנית את תיקיית האתר שתיצרו בשרת. בוורדפרס למשל תוכלו גם להתקין תוספים חינמיים שיעזרו לכם להקטין את משקל הקבצים באתר שלכם (למשל תמונות שאתם מוסיפים לפוסטים) ובכך להפחית גם מהמקום שאתם צריכים בשרת האחסון שלכם.

האם כדאי לרכוש אחסון אתרים ישראלי או זר?

אחת השאלות הנפוצות בבחירת אחסון אתרים היא האם כדאי לרכוש אחסון ישראלי או אחסון זר. האחסון הזר יהיה לרוב יותר זול מאחסון בישראל אך כמובן שהגלישה באתרים שלכם תהיה יותר איטית. העניין הוא כזה: שרתים הממוקמים כאן בישראל, יטענו מהר יותר את עמודי האתר שלכם עבור קהל ישראלי. במידה והאתר שלכם הוא אתר בינלאומי למשל בשפה האנגלית ויש לכם גולשים מכל העולם, נניח רבים מהם מארה"ב, אז כדאי שהשרת יהיה מארה"ב. במידה ומדובר בקהל ישראלי כדאי לרכוש אחסון אתרים ישראלי.

כמה חשובה האבטחה עבור אתרים ישראלים?

אתר ישראלי הוא כאב ראש רציני לשרתי אחסון בינלאומיים. הסיבה לכך היא שכישראלים אנו חשופים להרבה מתקפות סייבר לאתרים שלנו וכאשר פורצים לאתרים מסוימים, ניתן לאתר גם אתרים קרובים היושבים על אותו שרת ומכאן גם אתרים רבים אחרים היושבים על אותו שרת כמונו (גם אם הם לא אתרים של ישראלים) עלולים להיפגע. חברות ישראליות ערוכות ומוכנות לנושא זה ומציגות חבילות אחסון עם פתרונות אבטחה מתקדמים על מנת להקל על המשתמש הישראלי ולהכין אותו מבעוד מועד עם אתר מאובטח.

אחסון אתרים – בדוק היטב את החבילה שאתם מקבלים ושזו מתאימה לצרכים שלכם:

אחת הטעויות הנפוצות שאנשים עושים בבחירת אחסון לראשונה היא שהם אינם יודעים או מבינים כמה שטח אחסון הם צריכים, כמה זיכרון, כמה נפח וכו'. כל אלה ועוד מרכיבים את החבילה שאתם רוכשים ואם לא תבינו מה אתם צריכים עבור הצרכים שלכם תוכלו למצוא את עצמכם מוציאים עשרות שקלים נוספים ומיותרים בכל חודש ובמקרה ההפוך שבו אתם צריכים חבילה גדולה יותר לאתר כבד יותר ורוכשים חבילה מוזלת בגלל המחיר – גורמים לאתר שלכם להיות איטי מאוד, לחוויית המשתמש להיות גרועה ובמקרים מסוימים האתר אף עשוי ליפול.

אחסון אתרים – סיכום:

בחירת אחסון אתרים יכול להיות מאתגר למי שחדש בתחום. אם אתם בונים אתר אינטרנט בשירות של חברת בניית אתרים, קבלו ממנה המלצה והצעת מחיר לגבי אחסון האתר שלכם בחבילה המותאמת ביותר לצרכים שלכם. במידה ואתם רוצים להסתמך רק על הידע שלכם אז מומלץ לקרוא כמה מאמרים נוספים ולהעמיק מעט יותר.  

סרטון על אחסון אתרים

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email