תוכן עניינים

VPSכאשר תרצו לבנות את האתר שלכם אתם תצטרכו שרת אחסון עליו ישב האתר ובעזרתו ניתן יהיה להנגיש את האתר ותכניו לגולשים באמצעות רשת האינטרנט. בחירת השרת תיעשה בהתאם לסוג האתר שלכם ולסוג החומרה שתזדקקו לה. שרת וירטואלי מנוהל, או VPS בקיצור, הנם שרתים איכותיים, מהירים ומאובטחים המומלצים לרוב בעלי האתרים ברשת. האתרים הללו נשארים כמעט כל הזמן באוויר ואינם צריכים אתחול בעת שינוי תצורה בהם.

שרת וירטואלי מנוהל – איך זה עובד?

שרת VPS הוא בעצם שרת שיתופי אבל כל המשתתפים באחסון שלך הם אתה. אתה רוכש למעשה חבילה מסוימת של שרת VPS ויכול להקצות לכל אתר שלך את המשאבים הנדרשים לו לתפעולו השוטף. שלא כמו שרתים משותפים אחרים שבהם לכולם יש גישה לשרת, הרי שבשרת VPS יש לכם את הפרטיות הנדרשת לכם כדי לנהל כל אתר וכל משתמש בנפרד. זהו פתרון מצוין למשל לחברת בניית אתרים המשווקת ללקוחות בעלי העסקים גם שטח אחסון דרכן ומקצה לכל בעל עסק משתמש וסיסמה נפרדים עם המשאבים היחסיים שרכש עבור האתר שלו במסגרת העבודה בין הצדדים.

היתרונות של שרת וירטואלי מנוהל:

  • שרת מהיר – המהירות חשובה מאוד גם לחוויית השימוש באתר, גם לקידום בגוגל ובכלל לשביעות רצון הגולשים וניווט מהיר בין עמודי האתר.
  • כל הזמן באוויר – ישנם שרתי אחסון שבמקרה של עומס או שינויים בתצורת השרת נופלים מהאוויר ופוגעים בבעל האתר. מה שטוב בשרתי VPS הם שהם כמעט תמיד באוויר.
  • שליטה נוחה וטובה יותר על האתרים שלכם.
  • סביבה פרטית ללא אנשים אחרים המשתמשים אתכם על אותו שרת ומשפיעים על ביצועי האתר שלכם.
  • רמת שירותים דומה לשרת ייעודי במחיר זול יותר.
 

הדמיה במילים פשוטות על ההבדלים בין סוגי השרתים:

יש 3 סוגי אירוח אתרים: אירוח משותף, אירוח שרת וירטואלי מנוהל (VPS) ואירוח ייעודי. אם ננסה להשוות את סוגי השרתים למגורים בדירה/בניין, הרי שאירוח משותף הוא כמו לגור כמה אנשים באותה דירה. אתם מתאימים את עצמכם ליתר הדיירים, אתם מפצלים את העלויות מצד אחד בין כל דיירי הבית אך גם יש לכם שטח מצומצם לכל אחד וכו'. שרתים אלה טובים למי שרוצה לשלם מחירים מוזלים מאוד על שרתים, להתנהל בקלות ומדובר באתרים קלילים ופשוטים שלא דורשים הרבה. שרת VPS  לעומת זאת הוא כמו בניין מגורים שבו יש הרבה דירות, אבל כל דירה שייכת לבעלים אחר והיא מתנהלת בנפרד. יש לכם את העצמאות שלכם, ההוצאות שלכם ואתם יכולים לחלק את החדרים בבית בדרך שבה אתם תרצו וזה שלכם. שרת ייעודי הוא להיות בעלי הבית. אתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים, איך שאתם רוצים, אתם מממנים את כל ההוצאות של הבית אבל יש לכם חופש לעשות בו מה שאתם רוצים.

אז מתי נראה לעבור לשרת וירטואלי מנוהל?

  • כאשר תרצו אתר מהיר יותר.
  • כאשר תרצו אתר מאובטח יותר.
  • כאשר תרצו להיות אלה ששולטים על המשאבים המוקצים לכל אתר שלכם.
  • כאשר תצטרכו להציע ללקוחות שלכם אחסון דרכם ולהקצות לכל אחד מהם משתמש נפרד ומשאבים נפרדים.
 

אז כיצד לבחור את חברת האחסון המתאימה עבורכם?

בחנו את שירות הלקוחות שלהם והזמינות של שירות הלקוחות. המחיר צריך להיות פקטור כמו כל הצעה בעסק אך לא הפקטור העיקרי. בדקו את השטח המוקצה עבורכם ובכלל את תנאי החבילה שלכם. אם קהל היעד של הלקוחות שלכם הוא קהל ישראלי כדאי לרכוש שרת אחסון ישראלי. לפרטים נוספים והתייעצות בנוגע לאחסון המתאים עבורכם צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

סרטון על שאת וירטואלי מנוהל VPS

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email