תוכן עניינים

אירוח אתר LINUXרבים מעדיפים היום את שרתי לינוקס על שרתי האחסון של ווינדואוס או סוגים אחרים של שרתים. כמובן שיש הבדלים בין אחסון LINUX לבין אחסון של WINDOWS וכאשר מקימים אתרים מסוימים תצטרכו דווקא את שרתי החלונות אבל ברוב המקרים ככל הנראה תעדיפו ואף תצטרכו שרתי לינוקס. במידה והאתר שלכם מבוסס PHP ומסדר נתונים של MYSQL שאלו רובם המוחץ של האתרים באינטרנט כיום (כדוגמה אתרים המבוססים על מערכות התוכן של וורדפרס, דרופל, ג'ומלה וכד') הרי שאתם צריכים אירוח אתר LINUX והוא יהיה גם המתאים ביותר עבורכם.

אילו אתרים אפשר להקים על אירוח אתר LINUX?

אירוח אתר LINUX יכול להתאים לסוגים רבים של אתרים, החל מאתרי תדמית, חנויות מקוונות, בלוגים, פורטלים גדולים של תוכן, מגזינים למיניהם ועוד. מדובר באינספור אפשרויות וסוגים של אתרים שיכולים להיות על האחסון של LINUX. מתי כן תרצו להשתמש במערכת של ווינדואוס? כאשר אתם מפתחים אתרים בדוט נט או MSSSQL תוכלו להשתמש באחסון אתרים של ווינדואוס. לווינדואוס יש מערכת הפעלה הנקראת פלסק, די דומה לCPANEL אבל פחות נוחה לשימוש בעיני רבים.

אירוח אתר LINUX – השווה של לינוקס לווינדואוס:

ההשוואה בין אירוח אתר LINUX לאירוח אתר על WINDOWS הנו ידוע ומוכר בתחום של בניית האתרים ועולם התכנות. למעשה מרבית האתרים עושים שימוש באחסון לינוקס וזאת בשל שפת הפיתוח שלהם. מכיוון שמרבית האתרים בעולם היום מבוססים על מערכות תוכן כאלה ואחרות ואלה מבוססות PHP ודאטה בייס שלMYSQL  הרי שהבחירה הטבעית של האחסון תהיה של לינוקס. כאשר מעמידים את האחסונים אחד מול השני, רבים טוענים גם שמערכת האחסון של לינוקס נוחה יותר, מאובטחת יותר ומתאימה ליותר סוגים של אתרים המצויים כיום בשוק. אחסון של ווינדואוס אמור להיות פשוט יותר לשימוש למי שאין ניסיון בתחום אולם ההעדפה הכללית הינה לשרתי לינוקס. יתרון נוסף לשרתים אלה היא שכאשר ישנו שינוי בתצורה של השרתים אין צורך לבצע להם אתחול, מה שלא מפיל את האתרים שעל השרת ולכן מבחינת חברות אחסון המבטיחות כמה שיותר קרוב ל100% מהזמן באוויר, אלה מתכוונות לשרתי האחסון של לינוקס.

 מערכת ההפעלה של לינוקס:

אחת המערכות הפשוטות יותר לשימוש היא מערכת הCPANEL של שרתי האחסון של לינוקס. נוח מאוד להתנהל דרך מערכת ההפעלה הזו, להקים אתרים בלחיצת כפתור עם אפליקציות פנימיות שהוטעמו בממשק הניהול למערכות תוכן כמו וורדפרס, ג'ומלה ואחרות. קל לנהל את המשתמשים הפנימיים, הדומיינים, תיקיות האחסון ותיבות הדוא"ל ולכן מערכת הפעלה זו נחשבת לנוחה ומועדפת על ידי רבים.

אבטחה באחסון לינוקס:

כישראלים אנו חשופים ללא מעט התקפות סייבר, גם מכאלה היושבות מעבר לים ומחפשות לפרוץ לאתרים ישראלים, לאסוף מידע, לאיים, להשיג תומכים, להפיל אתרים, עסקים ועוד. אתרים גדולים ופופולריים מאוד מחזיקים מתכנתי סייבר מקצועיים להגנה מפני פורצים וכי יש לנקוט בכל אמצעי הגנה אפשרי על מנת לאבטח את האתרים שלנו. אנשים המתמקצעים בתחום מסבירים כי שרתי לינוקס מאובטחים יותר משרתי ווינדואוס בשל הגישה המוגבלת לתיקיות השורש מצד המשתמשים ועל כן היא נחשבת למועדפת בנושא האבטחה.

אירוח אתר LINUX – כמה עולה לי שרת לינוקס?

שרתי לינוקס נחשבים לפופולריים ביותר מבין סוגי השרתים והם גם מתאימים  לרוב סוגי האתרים הקיימים כיום. משום כך יש היצע רב בשוק ולכן תוכלו למצוא אירוח אתר LINUX במחיר מוזל ומשתלם במיוחד. המחירים יכולים להיות בעלויות מזערות של עשרות שקלים בחודש לאתר, כאשר ניתן בדרך כלל לרכוש חבילות מעט יקרות יותר ולאחסן כמה אתרים על אותו שרת במחיר משתלם יותר.

סרטון על אירוח אתר LINUX

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email