תוכן עניינים

אחסון אתר ג'ומלהמערכת ג'ומלה הנה מערכת שעליה ניתן לבנות אתרי אינטרנט ונחשבת לאחת הפופולריות ביותר בעולם. למערכת יתרונות רבים משלה וניתן להשוות אותם למערכות דומות כמו וורדפרס ודרופל. מדובר במערכת חינמית לשימוש אולם על מנת להקים אתר יש להשתמש כמובן בשרת אחסון משלכם. שרת זה צריך להתאים לצרכי אחסון אתר ג'ומלה ולהיות בעל התאמות שונות למערכות זו. לכן, כאשר אתם מחפשים שרת אחסון עבור אתר הג'ומלה שלכם, כדאי להכיר את הנושא יותר לעומק ולברר פרטים מסוימים עם חברת האחסון שלכם. מהי ג'ומלה ומדוע להקים אתר על ג'ומלה? מערכת ג'ומלה מבוססתPHP  ונחשבת למערכת קוד פתוח מהמובילות בעולם, אולי רק אחרי וורדפרס, וניתן לערוך את האתר לכל חלקיו. המערכת עצמה הינה פשוטה להבנה וגם אדם שלא בנה אתרים מימיו ולמד קצת מסרטונים באינטרנט כיצד לעשות זאת – יכול להקים אתר בג'ומלה עבור העסק שלו. אומנם האתר לא יהיה מקצועי כמו חברת בניית אתרים – אך במידה ואתם רק רוצים בלוג פשוט, אתר תמיכה או להתחיל ממשהו – תוכלו גם לעשות זאת בעצמכם. כדאי, אם כן, גם להתאים את האחסון שאתם בוחרים לאתר ג'ומלה עם ההתאמות הנדרשות. לג'ומלה יש יתרונות רבים כמו שימוש בתבניות ותוספים פנימיים וכן הרחבות שונות שניתן להתקין לאתרים כדי לשדרג אותם. כך למשל תוכלו למצוא תבנית מעוצבת המתאימה לתחום שלכם ולחסוך עבודה רבה בעיצוב האתר, תוכלו להתקין תוספים שונים לשדרוג חוויית השימוש באתר עבור הגולשים ועוד.

באופן כללי – מה חשוב בבחירת אחסון לאתר שלנו?

כאשר בוחרים חברת אחסון חשוב שחבילת האחסון שאנו רוכשים תתאים לאתר שלנו. ראשית נאפיין את האתר שלנו ואת הצרכים שלנו. במידה וזה הולך להיות אתר גדול עם המון גולשים, חשוב לרכוש חבילת אחסון עם נפח תעבורה גדול יותר. אתרים המארחים המון תמונות וסרטונים, חשוב שיהיו עם נפח אחסון גדול מאוד. זכרו כי חבילת אחסון לא מתאימה עשויה לפגוע בביצוע האתר, במהירות הגלישה בו וכך למעשה גם בגולשים הנכנסים אל האתר שלכם וגם בקידום האורגני של האתר בגוגל. כדאי לבדוק מה עוד מגיע לכם במסגרת החבילה: דומיין, תיבת דואר אלקטרוני ייעודית, גיבוי אתר בחינם, תעודת SSL ועוד.

מה חשוב בבחירת אחסון אתר ג'ומלה?

לאתרי ג'ומלה יש לבצע התאמות שונות בשרת או יותר פשוט לרכוש אחסון שחברת האחסון כבר ביצעה את ההתאמות הנדרשות לאתרי ג'ומלה. כך למשל תמיכה בג'רסאות ישנות וחדשות של ג'ומלה כאחד, תמיכה באמצעות HTACCESS, תיקון בעיות עם העלאות קבצים, תמיכה בקידוד תקין של המערכת למניעת סימני שאלה בתוספים מסוימים בג'ומלה, תמיכה ברכיבי קידום אורגני שונים ואם יש לכם חנות אלקטרונית אז גם תמיכה ב-CURL.

האם לרכוש שרת בארץ או בחו"ל לאתר הג'ומלה שלנו?

בעבר שרתים ישראלים היו יקרים הרבה יותר מאשר שרתי אחסון בחו"ל ולכן רבים מהישראלים היו רוכשים אחסון בחו"ל. כיום המחירים הצטמצמו ולעתים רבות שרתי אחסון ישראלים עדיפים על שרתים זרים הן מבחינת השירות והתמיכה וכמובן גם מבחינת הקרבה לגולש. בסופו של יום, כדאי לכם להתחשב במיקום קהל היעד שלכם כאשר אתם בוחרים אחסון אתר ג'ומלה. במידה וקהל היעד שלכם הוא ישראלי תרכשו שרת אחסון ישראלי, במידה והקהל שלהם נמצא באנגליה למשל – תרכשו שרת אחסון היושב באנגליה. לסיכום; אתרי ג'ומלה הנם פופולריים מאוד גם בישראל וגם בעולם. כאשר מדובר בשרתים זרים יהיה לכם קשה יותר למצוא חברת אחסון עם כל ההתאמות הנדרשות ויהיה עליכם לחפש את חברות האחסון שכבר ביצעו את אותן התאמות ומתמחות באחסון אתרי ג'ומלה. בישראל אתרים אלו נפוצים יותר ולכן קל יותר למצוא אחסון מתאים.

סרטון על אסון אתר ג'ומלה

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email