תוכן עניינים

אחסון אתר DRUPALאחסון אתר DRUPAL – דרופל הנה מערכת לניהול תוכן מהמובילות הקיימות כיום בעולם ומונה מאות אלפי חברים מכל רחבי העולם שהקימו מיליוני אתרים על מערכת זו. רבים משווים אותה כשלישית ברמת הפופולריות שלה אחרי וורדפרס וג'ומלה אולם יש כמובן שוני בין מערכת אחת לאחרת. אחסון אתר DRUPAL יהיה שונה ומותאם לאתרי דרופל, מאשר אחסונים של וורדפרס ו/או מערכות תוכן אחרות. לא כל אחד היום משתמש בדרופל ולמעשה אם אתם חדשים בתחום או רוצים לא להסתבך יותר מדי – אתם ככל הנראה תעדיפו להקים אתר על וורדפרס או ג'ומלה. עם זאת, אם בכל זאת החלטתם להקים אתר דרך דרופל כי שמעתם המלצות או קיבלתם על כך המלצה מחברת בניית אתרים שאתם סומכים עליה – המשיכו לקרוא כדי לקבל יותר מושג על המערכת ובחירת האחסון עבורה.

מי משתמש באתרים המבוססים על מערכת התוכן של DRUPAL?

מערכת דרופל בעיני רבים נחשבת להרבה יותר מסובכת ממערכת וורדפרס או ג'ומלה. למעשה, רבים מעדיפים מערכות אחרות כיוון שבדרופל אם אתם לא יודעים PHP עדיף לכם לא להתקרב למערכת. כל עדכון גרסא דורש התאמות נוספות ואם תרצו לבצע שינויים מסוימים באתר תצטרכו לדעת שפות תכנות. אין זה אומר שהמערכת אינה מומלצת אך היא מתאימה יותר למתכנתים ואנשים העוסקים בתחום ולא לאנשים המתחילים או מעוניינים להקים אתר פשוט ולא מסובך. מי בכל זאת משתמש באתרים כאלה? מי שרוצה אתר מאובטח יותר והאתר עם פוטנציאל צמיחה של כמות גולשים גדולה. בדרך כלל במקרה כזה מומלץ לאחסן אותו על דרופל.

מדוע צריך אחסון ייעודי DRUPAL?

כמו לכל מערכת תוכן (וורדפרס וג'ומלה למשל) יש התאמות שונות שצריכות להיות לחברת האחסון ולאחסון שהן מקצות לכם עבור אתר הדרופל שלכם. דרופל זקוקים לשרתי לינוקס או ווינדואוס, מסדר נתונים מיי-סקיואל ותמיכה בPHP כמובן. האחסון צריך להיות על שרתי LINUX או WINDOWS כמובן וכדאי לוודא שחברת האחסון גם מאפשרת לכם התקנה מהירה ונוחה דרך CPANEL או VDECK כדי לחסוך זמן ומאמץ. עדיין תצטרכו לדעת שפות תכנות כדי לתפעל את האתר.

אחסון אתר DRUPAL  – יתרונות השימוש במערכת דרופל:

  • מערכת מאובטחת וחזקה יותר מאשר וורדפרס, ג'ומלה ואחרות.
  • דרופל בעלת קהילת מפתחים הדואגים לפתח ולשכלל את המערכת עם השנים כל הזמן.
  • ניתן להתקין את דרופל בלחיצת כפתור דרך ממשקי ניהול שונים (בדומה לוורדפרס ומערכות ניהול תוכן אחרות).
  • המערכת מותאמת ב100% אליכם ואל הצרכים שלכם והאתר שלכם.
  • ניתן להתקין תוספים ומודולים שונים לשפר את השימוש בדרופל הן מבחינת פאנל הניהול והן מבחינת הגולשים באתר.

אחסון אתר DRUPAL  – חסרונות השימוש במערכת דרופל:

לדרופל יש יתרונות רבים אך גם חסרונות. לא מדובר במערכת פשוטה לשימוש ולכן רק מתכנתים מנוסים משתמשים בה. העבודה עם דרופל דורשת ידע תכנותי בPHP ואם אתם לא בעלי ידע שכשזה תצטרכו לשכור מתכנת לתפעול האתר שלכם. כדי להטמיע מודולים ותוספים בדרופל תצטרכו מתכנת ככל הנראה וההטמעה איננה פשוטה כל כך.

אז במידה ואני רוצה אתר בדרופל – למי פונים?

במידה והחלטתם שאתם בכל זאת רוצים אתר חזק ומאובטח יותר הנבנה בדרופל תצטרכו לפנות את חברת בניית האתרים שלכם ולבקש מהם אחסון מותאם לאתר מסוג זה מבחינת הדרישות של השרת. עמידה בדרישות השרת של דרופל חיוניות להפעלה תקינה ומוצלחת של אתר הדרופל שלכם. מבחינת מחירי האחסון מדובר באותם מחירים כמו בשרתים למערכות ניהול תוכן אחרות ולכן כדאי להיוועץ עם חברת האחסון או חברת בניית האתרים שלכם בנוגע לאחסון המתאים לדרישות של דרופל ולהתמקד בזה.  

סרטון על אחסון אתר DRUPAL

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email